Zabiegi

Lifting twarzy i szyi - Zabiegi chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej

W ofercie gabinetu chirurgicznego znajduje się szereg zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej.

Przeprowadzamy zabiegi liftingu twarzy i szyi, których celem jest przywrócenie skórze młodego i zdrowego wyglądu oraz eliminacja zmarszczek. Dokonujemy korekcji oczu oraz rekonstrukcji małżowin usznych. Pomagamy osobom cierpiącym z powodu krzywej przegrody nosa. Proponujemy im efektywne operacje przegrody nosowej, które prowadzone są w ogólnym lub miejscowym znieczuleniu.

Oferujemy leczenie ginekomastii, czyli zaburzenia polegającego na rozroście gruczołów piersiowych u mężczyzn. Dla Pań przygotowaliśmy zabiegi pomniejszania i powiększania piersi.

Zajmujemy się również leczeniem zmian skórnych, które obejmuje wycięcie znamion barwinkowych.

  Przeprowadzam zabiegi w zakresie:

 • twarzy
  • » lifting
  • » korekcja powiek
  • » korekcja kształtu nosa
 • uszu
  • » rekonstrukcja i korekcja małżowin usznych
 • piersi
  • » powiększenie piersi
  • » podniesienie piersi
  • » redukcja piersi
  • » ginekomastia
 • brzucha
  • » plastyka powłok brzusznych
 • zabiegi estetyczne
  • » botoks
  • » kwas hialuronowy
 • korekcja blizn i zniekształceñ pourazowych
 • inne : wycięcie znamion barwnikowych, naczyniaków, zmian skórnych, tatuaży
 • żylaki koñczyn dolnych
 • Opłata za zabieg możliwa do spłaty w ratach.
  Ceny dotyczą zabiegów wykonywanych
  we Wrocławiu.

Lifting

Operacja chirurgiczna podciągnięcia tkanek miękkich twarzy jest procedurą z zakresu chirurgii plastycznej poprawiający wygląd, a zwłaszcza usuwający zewnętrzne oznaki starzenia się.
Likwiduje zmarszczki lub nadmiar skóry na twarzy i szyi. Efekt operacji zależy od wielu czynników, takich jak stan skóry twarzy, wiek pacjenta, struktura rusztowania kostnego.
Zabieg z reguły wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym z jednoczesnym podaniem środków przeciwbólowych i uspakajających. Można również dokonać zabiegu w znieczuleniu ogólnym. Blizny przebiegają w obrębie skóry owłosionej głowy oraz w okolicy przed- i za małżowinowej.
Po okresie kilku tygodni są niedostrzegalne. Po zabiegu pacjentka pozostaje z założonym drenem przez jedną lub dwie doby w Klinice. Rekonwalescencja trwa ok. 1 - 2 tyg. W tym czasie widoczny jest obrzęk twarzy (utrzymuje się do 5-6 dni), ewentualne zasinienia. Szwy usuwane są po 7 dniach od operacji. Zobacz zdjęcia zabiegu

Korekcja powiek

Polega na usunięciu nadmiaru zwiotczałej skóry i tłuszczyku okołogałkowego z powieki górnej i/lub dolnej. Po operacji utrzymuje się obrzęk, zasinienie do około jednego tygodnia. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Szwy skórne usuwa się w 5 dniu. Pobyt w Klinice nie jest wymagany. Po 10 dniach możliwy jest powrót do pracy.
Istnieje możliwość wykonania zabiegu z życiem tzw. Coapt'ów - (implantów), uzyskując w trakcie zabiegu uniesienie i uformowanie łuków brwiowych.

Korekcja kształtu nosa

Operacje kosmetyczne nosa przeprowadza się najczęściej z powodu nieprawidłowej jego budowy - zbyt dużego nosa, garbu chrzęstno- kostnego, zapadnięcia grzbietu , skrzywienia bocznego lub zniekształcenia koñca nosa, a także z powodu krzywej przegrody upośledzającej oddychanie. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym. Najczęściej wykonuje się operację z cięć wewnątrz nosowych, które nie pozostawiają widocznych blizn.
W trakcie zabiegu prostuje się krzywą przegrodę nosa, ścina garb chrzęstno kostny, zwęża piramidę i modeluje koniuszek nosa. Czasem zachodzi potrzeba użycia przeszczepu chrząstki lub kości na grzbiet nosa.
Szwy wewnątrz przewodów nosa są wchłaniane i nie wymagają usuwania. Po zakoñczeniu operacji zakłada się opatrunek podtrzymujący nowy kształt nosa. (w zależności od potrzeby - plastrowy lub gipsowy).
Okres rekonwalescencji trwa ok. 2- 4 tyg, w tym czasie widoczne są opuchlizna i zasinienie. Konieczne jest także stosowanie opatrunku gipsowego przez 7 dni.
Powrót do pracy po ok. 4 tygodniach. Zobacz zdjęcia zabiegu

Rekonstrukcja i korekcja małżowin

Operacje tego typu wykonuje się zarówno u dzieci jak i u osób dorosłych. Przyczyną defektu jest niedostateczne wykształcona muszla małżowiny usznej. Zabieg wykonuje się najczęściej w znieczuleniu miejscowym.
Na tylnych powierzchniach uszu wykonuje się wrzecionowate cięcie w celu usunięcia nadmiaru skóry. Po uzyskaniu odpowiedniego zagięcia, wzdłuż linii grobelki, chrząstkę modeluję się i zeszywa się szwami niewchłanialnymi. Szwy zdejmuje się w 7-10 dobie po operacji.
Przez kilka tygodni należy chronić uszy przed urazami i przemarznięciem.
Konieczne jest noszenie opaski uciskowej przez okres 4-6 tygodni. Zobacz zdjęcia zabiegu

Powiększenie piersi

Powiększenie piersi ma na celu poprawę kształtu i wielkości piersi. Jest przeprowadzane z użyciem implantów piersiowych. Obecnie najczęściej używane są protezy silikonowe lub solne. Ich wielkość i kształt dobierane są indywidualnie, w zależności od kształtu piersi, oczekiwañ pacjentki i budowy klatki piersiowej. Posiadamy wiele rodzajów protez różniących się kształtem, objętością i wypełnieniem. Zabieg polega na umiejscowieniu protezy pod mięśniem lub gruczołem piersiowym. Skóra najczęściej nacięta jest w fałdzie podpiersiowym, rzadziej w okolicy pachy lub na granicy otoczki brodawki piersiowej. W tych miejscach pozostają linijne blizny. Zabieg odbywa się w znieczuleniu ogólnym.
Po zabiegu pacjentka pozostaje w Klinice ok. 1-2 dni.
Szwy zdejmuje się w 10 dniu po operacji.
Po zabiegu nosi się specjalny stanik przez 6 tygodni. Zobacz zdjęcia zabiegu

Redukcja piersi

Zabieg ma na celu poprawę wyglądu opadniętych i /lub zbyt dużych gruczołów piersiowych. Zabieg polega na zmniejszeniu masy piersi, a zwłaszcza usunięciu części skóry wokół otoczek brodawek i w dolnych kwadrantach piersi, wycięciu części gruczołów piersiowych oraz wymodelowaniu piersi tak, aby brodawki i otoczki znalazły się na zaplanowanej wysokości, a ich wielkość była odpowiednia do sylwetki kobiety. Najczęściej po zabiegu pozostają linijne poprzeczne blizny w fałdzie podsutkowym oraz pionowa blizna od brodawki w dół. Założone dreny usuwane są w 1-2 dniu po operacji, szwy usuwa się między 7 -10 dniem. Wskazane jest noszenie przez okres 4-5 tygodni po operacji odpowiednio dobranego biustonosza uciskowego, a także masowanie powstałych blizn specjalnymi maściami zmiękczającymi. W okresie pooperacyjnym wskazane jest ograniczenie aktywności fizycznej. Powikłania zdarzają się rzadko. Najczęściej spotykane powikłania infekcyjne, które powodują wydłużenie czasu gojenia, zwykle nie zmieniają wyniku zabiegów. Powikłania, które mogą wpływać na wynik zabiegu to przerost blizny lub krwiak pooperacyjny. Zobacz zdjęcia zabiegu Zobacz zdjęcia zabiegu

Ginekomastia

Terminem ginekomastia określa się łagodny rozrost (powiększenie) piersi u mężczyzn. Powiększenie może być spowodowane przerostem tkanki gruczołowej lub tłuszczowej, lecz najczęściej stanowi formę mieszaną i jest spowodowane czynnikami endokrynnymi lub zewnętrznymi.
U osób bardzo otyłych redukcja masy ciała może przynieść dużą poprawę w wyglądzie, natomiast u większości pacjentów konieczny jest zabieg chirurgiczny. W zależności od stopnia przerostu i opadania piersi stosuje się odpowiednie techniki operacyjne. Przy niewielkim przeroście można wykonać małe nacięcie wokół dolnego bieguna brodawki i wyciąć lub odessać nadmiar tkanki. Przy umiarkowanym opadaniu piersi dodatkowo wymagane jest wycięcie tkanki skórnej wokół brodawki i przemieszczenie brodawki ku górze. Przy znacznym opadaniu często konieczne jest rozległe nacięcie poprzeczne przez całą pierś. Obligatoryjnie stosuje się dreny do rany pooperacyjnej.
Okres rekonwalescencji trwa ok. 2 tygodnie. Zobacz zdjęcia zabiegu Zobacz zdjęcia zabiegu Zobacz zdjęcia zabiegu

Plastyka powłok brzusznych

Plastykę powłok brzusznych wykonuję się w celu redukcji nadmiaru skóry oraz tkanki tłuszczowej, tzw 'fartuch brzuszny' powstaje najczęściej po przebytej ciąży, w wyniku procesu starzenia się, a także w wyniku znacznej i nagłej utraty masy ciała u osób odchudzających się.
Zabieg wykonuje się najczęściej w znieczuleniu podpajęczym. Cięcia operacyjne przebiegają w okolicy podbrzusza. Po zabiegu pozostają linijne blizny, które można ukryć pod bielizną.
W czasie zabiegu wzmacnia się powłoki mięśniowe przedniej ściany brzucha. Dreny z rany usuwa się po 1-3 dniach, a szwy skórne po ok. 10 dniach.
Przez okres 2 miesięcy wskazane jest noszenie specjalnych pasów uciskowych lub ubrañ z odpowiednim stopniem kompresji.
Zaleca się ograniczenie aktywności fizycznej na okres 3-4 tygodni.

Zabiegi estetyczne

Botoks i kwas hialuronowy.

Rekonstrukcja wad wrodzonych i nabytych

Doświadczenie i umiejętności w zakresie chirurgii plastycznej, zdobyte dzięki wieloletniej nauce i praktyce chirurgicznej pod opieką Pana prof. Kazimierza Kobusa w polanickim Szpitalu Chirurgii Plastycznej, pozwalają mi obecnie na samodzielne przeprowadzanie zabiegów i leczenie pacjentów dotkniętych wadami wrodzonymi oraz zniekształceniami pourazowymi.
Opanowałem techniki operacyjne rekonstrukcji i replantacji utraconych części ciała. W ramach Kliniki i Oddziału Chirurgii Plastycznej SCM przeprowadzam zabiegi mikrochirurgiczne oraz zabiegi w zakresie chirurgii czaszkowo-twarzowej, a w szczególności zajmuję się leczeniem rozszczepów czaszkowo-twarzowych, rozszczepów wargi, wyrostka zębodołowego i podniebienia, zniekształceñ porozszczepowych, przedwczesnego zarośnięcia szwów czaszkowych, wad zewnętrznych narządów moczowo-płciowych, nowotworów i zniekształceñ ponowotworowych, naczyniaków, znamion naczyniowych i barwnikowych, porażenia nerwu twarzowego.
Zajmuję się również leczeniem pacjentów dotkniętych zniekształceniami pourazowymi i pooparzeniowymi, zwłaszcza w zakresie twarzy i rąk, w tym z utratą tkanek.
Leczę oparzenia u dzieci.
W gabinecie prywatnym istnieje możliwość konsultacji oraz wykonania niektórych zabiegów odtwórczych.

¯ylaki koñczyn dolnych

ylaki koñczyn dolnych to poważny problem, nie tylko kosmetyczny ale i zdrowotny. Są wynikiem niewydolności zastawek żylnych. Kobiety chorują 4 - 5 razy częściej. Czynnikami predysponującymi do wystąpienia przewlekłej niewydolności żylnej są: wiek, czynniki genetyczne, tryb życia, leki hormonalne, otyłość i przebyte ciąże. Przed zabiegiem przeprowadzam diagnostykę USG - Doppler żył.
Wykonuję operację z przyczyn leczniczych oraz kosmetycznych, najczęściej w znieczuleniu przewodowym.
Zabieg polega na usunięciu, z niewielkich kosmetycznych cięć, niewydolnego pnia żyły odpiszczelowej lub odstrzałowej oraz poszerzonych splotów żylnych. Po zabiegu konieczny jest jednodniowy pobyt w Klinice. Pacjentka powinna zaopatrzyć się w rajstopy lub poñczochy uciskowe (dobór stopnia kompresji przed zabiegiem).
Szwy usuwane są po 7 dniach. Powrót do pełnej sprawności po ok. 2 - 4 tygodniach.
Posiadam wieloletnie doświadczenie w leczeniu chirurgicznym choroby żylnej koñczyn dolnych jak i w skleroterapii środkami obliterującymi.

© 2007 - 2018 www.drnawrocki.com.pl
projekt: spera.pl wykonanie: e-freedom.eu